Obchody Światowego Dnia Książki

27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Książki, na które składały się następujące zajęcia:

 1. Warsztaty „Manufaktura książki” – na których powstały: „książka do czytania” w formie zwoju, ”książka do zabawy”, „książka do jedzenia” – w formie kanapek, przekąsek z elementami ilustracji oraz „książka do spania” w formie poduszki;

 2. Przeprowadzono Akcję Głośnego Czytania literatury dla dzieci i młodzieży – zaprezentowali się Uczniowie oraz Nauczyciele, a także zaproszeni goście: Pani Iza Mazurkiewicz i Michał Stachowiak (fragment książki Erica Emmanuela Schmidta „Oskara i Pani Róży”); Pan Piotr Dziedzic (fragment Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy); Pani Lidka Przybylak reprezentująca Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Zgierzu, Filię Nr 1 ( fragment książki Stanisława Magaczewskiego) pt.: „Porwanie Baltazara Gąbki”; Pani Magdalena Gembka (fragment książki Carla Collodiego pt. „Pinokio”) oraz Pani Agnieszka Śmiechura (fragment Kubusia Puchatka Alana Aleksandra Milne’go);

 3. Odbył się konkurs organizowany przez Bibliotekę Szkolną SOSW pod hasłem „Bądź żywą ilustracją ulubionej książki lub bajki” na najlepsze przebranie bajkowe.

  Na zakończenie prezentacji wszystkich przebranych osób i klas wręczono nagrody i dyplomy oraz wykonano bajkowe fotografie.

  I miejsce – zajęły przedszkolaki w przebraniach z bajek: „Legenda o Smoku Wawelskim” oraz „Krasnoludki i Sierotka Marysia”

  II miejsce – Bartek Przybylak, jako „Bartolinii Bartłomiej herbu zielona pietruszka z książki „Przygody Baltazara Gąbki”

  III miejsce klasa 1- d i V-VII w – jako Murzynek Bambo, Spiderman, Pirat oraz Calineczka

 4. Rozstrzygnięto biblioteczny konkurs, czytelniczy i plastyczny zarazem, pod hasłem „W 5 krokach”, na który wpłynęło 12 prac w formie plakatów.

  Jury doceniło staranność i samodzielność wykonania prac i przyznało następujące miejsca:

  Miejsce I Klasa II-III a za plakat „Brzydkie kaczątko” (opiekun: Małgorzata Wojtkowiak)

  Miejsce II Grupa Internatowa I za plakat „Dropsik i jego przygody” (opiekun: Monika Woźniak)

  Miejsce III Klasa I PDP – za plakat „Trzy Świnki” (opiekun: Małgorzata Basta)

  Wyróżnienia otrzymali: Klasy I d, V-VII w „ZACZAROWANA ZAGRODA”, Grupa internatowa V i VI „CZERWONY KAPTUREK”, Klasa VI f „LOKOMOTYWA”, Grupa internatowa III „KUBUŚ PUCHATEK”, Świetlica Szkolna „KOT W BUTACH”, „KUBUŚ PUCHATEK”, Grupa Internatowa II Dziewczęta „O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE”, Klasa IV h „NELA I TAJEMNICE OCEANÓW”, Klasa II PDP „PORWANIE BALTAZARA GĄBKI”.