„EKOWALENTYNKI 2018 czyli kochamy recykling”

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji edukacyjnej „EKOWALENTYNKI 2018 czyli kochamy recykling”. W dniu 14 lutego zainaugurujemy naszą akcję rozdając słodkości w kształcie serca w zamian za przyniesione zużyte baterie oraz drobny sprzęt elektroniczny. W tegorocznej akcji wspierać nas będą: Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Zgierzu oraz Zespół Szkół i Kwalifikacji Zawodowych w Zgierzu.

Przyłączając się do "EKOWALENTYNEK" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2018 roku, czyli do Dnia Ziemi!

Partnerami „EKOWALENTYNEK” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik Dominik Dobrowolski  www.cycling-recycling.eu

Baterie prosimy dostarczać do pani Ewy Karolak i do pani Agnieszki Widawskiej.