Pola Nadziei

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”, mającej na celu wsparcie inicjatywy budowy hospicjum im. Jana Pawła II. Koordynatorem kampanii jest Stowarzyszenie Hospicyjne działające przy parafii NMP Różańcowej w Zgierzu.

Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.
W dniu 24.10.2014 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Stowarzyszenia Hospicjum Panią Annę Gajek, która przybliżyła nam ideę ruchu hospicyjnego oraz projekt budowy stacjonarnego Hospicjum. Następnie wspólnie posadziliśmy cebulki żonkili, powiększając w ten sposób istniejące już „pole nadziei”.

Nasze szkolne działania promujące ruch hospicyjny rozpoczęliśmy od jesiennego sadzenia żonkili. Na wiosnę zakwitnie piękne „poletko żonkili” -
symbol nadziei i wsparcia dla Hospicjum.

9 października w kościele pw. NMP Różańcowej odbył się Jubileusz
25-lecia Parafii oraz 20-lecia Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. Podczas uroczystości ks. Abp Marek Jędraszewski poświęcił pamiątki jubileuszowe: chorągiew i 4 ornaty. Po liturgii na prośbę Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Ksiądz Arcybiskup poświęcił teren pod budowę Hospicjum Stacjonarnego im Jana Pawła

 

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas

Marianna Pałys