VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Sami o Sobie”

8 maja 2014 roku na terenie Centrum Szkoleniowo - Rehabilitacyjnego dla Osób Niepełnosprawnych przy ul. Chełmskiej 42/42a w Zgierzu odbył się VI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Sami o Sobie”.

Wydarzenie, jak co roku połączone było z obchodami Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu. Na zaproszenie organizatora - Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu - przybyło 14 placówek z całego województwa łódzkiego, w tym m.in. z Łodzi, Zgierza, Kutna, Żychlina, Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa i Głowna, obejmując wiekowo uczestników od przedszkola do seniora.

Formuła Przeglądu zakładała prezentację stoiska z wyrobami rękodzielniczymi uczestników oraz występ wokalny lub taneczno-teatralny. Na wszystkich uczestników czekał słodki  i ciepły poczęstunek,  upominki od Patronów Przeglądu oraz pamiątkowa statuetka. Świętowanie Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualna podczas Przeglądu „Sami o Sobie” przebiegało we wspaniałej, przyjaznej atmosferze, tym bardziej, że w tym dniu mimo nieprzychylnych prognoz, gorące słońce zagościło nie tylko w sercach, ale i na niebie.